• Porovnávame ceny v obchodoch

28. 2. 2023

V rámci rozvoja finančnej gramotnosti na 1. stupni sme sa  zamerali na aktivity spoločné  s nakupovaním. Našou úlohou bolo porovnávanie cien základných potravín v jednotlivých obchodoch. Žiaci si z donesených letákov z Tesca, z Lidla, z Coop Jednoty a z Milk Agra vystrihovali tovar aj s cenami. Porovnávali ceny v rôznych obchodoch a zisťovali o koľko centov (eur) je tovar lacnejší alebo drahší. Naši štvrtáci si nakupovanie overili priamo v obchodoch, kde nakúpili rovnaké potraviny a cenu si porovnali. Pritom si zároveň zopakovali, ako sa majú správať v obchode.

• Čína – ríša za Veľkým múrom

24. 2. 2023

Žiaci 5. až 7. ročníka si obohatili vyučovanie a zúčastnili sa na vzdelávacom programe Svet okolo nás.

Ocitli sa  v rozľahlej, historickej a mystickej Číne.  Ochutnávali  lahôdky čínskej kuchyne a zistíli, ako sa pije čaj v Číne. Po skončení projekcie pokračovala živá beseda s účastníkmi expedície. Škola získala vzdelávacie materiály  a žiaci pohľad na Svet okolo nás.

• Prezentácia stredných škôl

22. 2. 2023

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Stará Ľubovňa v spolupráci s Centrom  poradenstva a prevencie Stará Ľubovňa zorganizoval Burzu informácií pre žiakov končiacich ročníkov základných škôl.

Naši žiaci  ocenili prezentáciu učebných a študijných odborov vybraných stredných škôl. Veríme, že dnešný Workshop našich deviatakov  nasmeroval v  ich rozhodovaní.

• Fašiangový karneval

17. 2. 2023
            Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide,
            kto nemá kožuška zima mu bude.
            Ja nemám, ja nemám, len sa tak trasiem,
            dajte mi slaninky, nech sa popasiem.
            Fašiangy, fašiangy, fašiangové časy,
            jedni pijú, druhí jedia za stolom klobásy.

• Deviataci si vyberajú strednú školu

16. 2. 2023

Čo sa oplatí viac? Študovať na strednej škole, ktorá vyučí vo vybranom odbore, alebo získať všeobecné vzdelanie bez konkrétnej špecializácie?

Tento krok je preto potrebné dôkladne zvážiť.

Dnes sme navštívili  SOŠ automobilovú v Košiciach a SOŠ zdravotnícku v Prešove. Žiaci si prešli odborné učebne, videli praktické vyučovanie a získali informácie o sa o duálnom vzdelávaní v jednotlivých odboroch.

Veríme, že sme pomohli pri ich rozhodovaní!

• Valentín

14. 2. 2023

14.2. si každoročne uvedomujeme, aké dôležité je milovať a byť milovaný. Naši žiaci si v tento deň nielen svoje papierové srdiečka vymaľovali, ale aj tie skutočné spojili do krásneho "stromu lásky" a všetci sme si tak pripomenuli, koľko lásky v našich deťoch máme.

"Najväčším šťastím v živote človeka je vedomie, že nás niekto miluje preto, akí sme, alebo aj napriek tomu, akí sme."

• Emma zasa víťazne

13. 2. 2023

V sobotu 11. februára sa v obci Hromoš konal šachový turnaj, na ktorom si mohli zahrať okrem detí aj ich rodičia a starí rodičia. Za účastí 32 detí do 14 rokov naša  Emma Gondeková celkovo zvíťazila bez prehry aj nad staršími  hráčmi.

Poďakovanie patrí aj ďalšim našim žiakom Nicolasovi Falatekovi a Alexandrovi Šalamonovi.  Nášmu vedúcemu šachového krúžku pánovi J. Chovancovi tiež srdečne blahoželáme.

• Lyžiarsky výcvik v Ždiari

1. 2. 2023

Základný lyžiarsky výcvik žiakov 8.A sa uskutočnil v dňoch 30.1.- 3. 2.2023  v lyžiarskom stredisku Ždiar. Účastníci lyžiarskeho výcviku boli ubytovaní v penzióne Šafran. Výcvik prebiehal na výborne upravených zjazdovkách. Žiaci úspešne a bezpečne zvládli základné techniky zjazdového lyžovania a obohatení o nové zručnosti a zážitky sa tešili z lyžovačky. Vďaka, za športové nasadenie patrí žiakom, pedagógom zúčastneným na LV a v neposlednom  rade rodičom,  rade rodičov i  obci  za ich finančnú pomoc.

• Olympijský odznak všestrannosti

1. 2. 2023

V školskom roku 2022/2023  boli žiaci 6. a 9. ročníka  prihlásení do projektu Olympijský odznak všestrannosti. Cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu, motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti, identifikácia talentovaných žiakov smerom k ich prípadnej ďalšej športovej výkonnostnej úrovni vo vybranom športe a tiež podpora súťaživosti.

Na hodinách TSV sa zisťovala zdatnosť žiakov v disciplínach:

▪ skok do diaľky z miesta znožmo,

▪ ľah – sed,

▪ vytrvalostný člnkový beh,

▪ hod 2 kg plnou loptou (medicinbalom) vpred,

▪ výdrž v zhybe nadhmatom,

▪ člnkový beh.

Za každý výkon boli žiakom podľa tabuliek pridelené body, údaje sa zadali do elektronického systému a ten ich následne vyhodnotil.

V súťaži jednotlivcov získali:

zlatý odznak -  D. Duch, N. Ondica

strieborný odznak - N. Mačeková,T. Rabík

brondzový odznak - S. Vallo, M. Kolcun, R. Bulinský, S. Stupiansky a S. Vojteková

Ostatní účastníci dostali účastnícky certifikát s údajmi o dosiahnutej úrovni ich športovej zdatnosti.