• Školské kolo biblickej olympiády

30. 1. 2023

Zrodil sa víťazný tím!

27. januára sa na našej škole uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády, do ktorého postúpili víťazi triednych kôl z 5. - 9. ročníka. Diplom si odniesli:

1. miesto: Barbara Kurucová, 7. A

2. miesto: Emma Volková, 6. A

3. miesto: Sarah Norková, 7. A

Na 4. mieste, ako náhradník, sa umiestnil Timotej Beňák, 9. A. Tento tím nás bude reprezentovať na dekanátnom (okresnom) kole v Lipanoch. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa chuti do ďalšej prípravy.

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

21. 1. 2023

V piatok, 20. januára sa naši mladí recitárori s odvahom zúčastnili okresného kola v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko v Starej Ľubovni. Za účasti recitárorov z dvoch okresov-Starej Ľubovne a Kežmarku predviedli výborný výkon v umeleckom prednese, za ktorý si obidvaja- Dávid Knapik z 2. ročníka a Petra Banovičová z 3. ročníka zaslúžene odniesli ocenenie za výborný prednes.Srdečne gratulujeme.

• Školský florbalový turnaj

16. 1. 2023

12. januára sa na našej škole uskutočnil florbalový turnaj medzi triedami na druhom stupni. Každá trieda si vytvorila svoje družstvo a hralo sa systémom každý s každým. Žiaci hrali veľmi obetavo, bojovali o každý jeden bod. Väčšina zápasov bola veľmi vyrovnaná. Konečné poradie v poradí od prvého miesta: 9.A (1 družstvo), 9.A (2 družstvo), 6.A, 8.A, 5.A a 7.A.

16. 1. 2023

Prednes slovenských ľudových povestí má bohatú tradíciu. Už 25 rokov oslovuje malých i veľkých. Povesti svoj význam nestratili ani v súčasnosti, pretože v nich nachádzame prameň poznania národnej minulosti. O tom, že slovenské povesti patria k najkrajším sme sa presvedčili aj tento rok v školskom kole súťaže Šaliansky Maťko. Všetci súťažiaci predviedli obrovskú odvahu a chuť recitovať, za čo im patrí náš obdiv a uznanie. Výhercom srdečne gratulujeme a prajeme veľa recitačného šťastia v okresnom kole v Starej Ľubovni.

• Oznam - zvýšenie poplatkov za MŠ a ŠKD

9. 1. 2023

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že od 1. januára 2023 obec Plaveč podľa Všeobecného záväzného nariadenia č. 2/2022  zo dňa 15.12.2022.

navyšuje  výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov za starostlivosť poskytovanú žiakovi v školskom klube detí

na 8 € mesačne  na žiaka

a príspevok na čiastočnú úhradu nákladov za starostlivosť poskytovanú dieťaťu v materskej škole

na 10 € mesačne na dieťa.

Zriaďovateľ obec Plaveč môže znížiť príspevok na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu žiaka ak predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi podľa zákon č. 245/2008 Z. z.