29. 5. 2023

V pondelok 27. marca 2023 sa konala najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete “Matematický klokan”. V tomto školskom roku sa do nej opäť zapojila aj naša škola. Súťažilo v nej 44 žiakov.

Najúspešnejším riešiteľom našej školy bol Jakub Pekár – Hudák (1.roč.), ktorý získal vecnú cenu a diplom úspešného riešiteľa. Úspešnou riešiteľkou bola aj Emma Gondeková (4.roč.), získala diplom úspešného riešiteľa. Ostatní súťažiaci dostali účastnícky diplom.

Úspešným riešiteľom blahoželáme!

• Škola bontónu

25. 5. 2023

Vieš sa pozdraviť? Chlapci, viete, ako správne podať ruku dievčaťu? A čo tak uviazať si správne kravatu?

Aj o tom bola dnešná Škola bontónu, v ktorej pán Fojtík z historicko-umeleckej spoločnosti Bojník priblížil našim žiakom základy slušného správania, ktoré platia v každej dobrej spoločnosti. Oblečený v dobovom kostýme previedol žiakov modelovými situáciami, v ktorých si mohli tieto pravidlá overiť na vlastnej koži. Veríme, že sa bontón stane prirodzenou súčasťou nášho každodenného života.

• Vandalizmus v našom ovocnom sade!

25. 5. 2023

Dnes, počas krúžku Zelenej školy, ostali žiaci z kolégia nemilo prekvapení. Jeden z kríkov, ktorý vysadili, niekto úmyselne vytiahol z pôdy a nechal ho vyschnúť na slnku... Okrem toho zničil vyrobené označenie a odcudzil plôtik, ktorý chránil popínavú ružu pred kosačkou. Nevieme, či si dotyčný človek vôbec uvedomuje, čo takýmto konaním robí. Sme smutní z toho, že sa poniektorí nevedia k prírode správať s úctou a rešpektom!

• Malý futbal žiakov ZŠ - FUTBAL CUP

17. 5. 2023

Dňa 11.5. sa v Starej Ľubovni konalo okresné kolo v malom futbale žiakov ZŠ. Naši žiaci zo 7.A a 6.A triedy sa zapojili o postup na krajské kolo. Postúpiť sa nám nepodarilo, ale v silnej konkurencii sme predvedli veľmi pekný, súdržný, bojový a tímový výkon. Za reprezentáciu im ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom reprezentovaní. ⚽

• Oznam - riaditeľské voľno

15. 5. 2023

Riaditeľka  ZŠ s MŠ Plaveč Vám oznamuje, že podľa  § 150  ods. 5 zákona  č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľské voľno dňa  18. mája 2023 (štvrtok) pre deti MŠ  a žiakov ZŠ z organizačných dôvodov (metodický deň pedagogických zamestnancov).

Vyučovanie bude pokračovať v piatok   19. mája 2023.

Mgr. Anna Servilová, riaditeľka školy

• Noc s Andersenom

3. 5. 2023

Naša škola privítala svojich večerných návštevníkov. V spolupráci s obecnou knižnicou sme sa aj v tomto roku stretli na podujatí plného čítania, zábavy a tvorivého myslenia. Pod rúškom tmy sme stretli Andersena a jeho škaredé káčatko, ktorému sme pomohli premeniť sa  na krásnu labuť.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli toto milé podujatie uskutočniť.