• Školský zber papiera

29. 9. 2023

Aj tento rok budeme pokračovať v zberových aktivitách. Od pondelka 2. októbra sa bude vo vestibule školy odoberať papier.  Papier môžete nosiť v určených časoch.

Ráno od 7. 00 hod.  - do 9. hod. a poobede od 15. 00 hod. - 17. 00 hod.

Zbierame papier zviazaný alebo v krabici, noviny, časopisy. Samostatný kartón zviazať osobitne.

Triedením papiera šetríme nielen lesy, ale tiež vodné zdroje a energie. Z vytriedeného papiera sa ďalej vyrába novinový papier, zošity, lepenkové krabice, toaletný papier, puzzle, obaly na vajíčka a podobne. Jedna tona zberového papiera zachráni 17 stromov!

• Biela pastelka 2023

22. 9. 2023

22.9.2023 sme spoločne pomohli nevidiacim a slabozrakým prostredníctvom verejnej finančnej zbierky - Biela pastelka. Vyzbierali sme spolu 231,20 €.  Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie a financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Ď A K U J E M E !

19. 9. 2023

Od 11. do 14. septembra sa uskutočnil zdokonaľovací plavecký výcvik v zrekonštruovanej plavárni v Starej Ľubovni.

Okrem výuky 3 plaveckých spôsobov – kraul, prsia a znak sa deti zabavili pri lovení pomôcok z vody, ponáraní, či skokoch do vody.

Na záver plaveckého kurzu každý žiak ukázal svoju plaveckú zručnosť. Všetci získali sladkosť a diplom.

• Deň finančnej gramotnosti

18. 9. 2023

8.september si svet každoročne pripomína ako MEDZINÁRODNÝ DEŇ FINANČNEJ GRAMOTNOSTI. Oslavuje sa na základe rozhodnutia Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru UNESCO od roku 1966.

V tento deň si žiaci druhého stupňa rozvíjali finančnú gramotnosť hravou formou. Na hodinách matematiky si vyskúšali odhad ceny bežných vecí. Zároveň sa naučili, že veci ktoré im rodičia kupujú stoja peniaze, ktoré musia zarobiť a preto si musia veci vážiť a neničiť ich.

Skrátka bol to deň netradičný, trocha iný, ale určite zaujímavý.  Určite sa zhodneme všetci na tom, že naše deti chceme čo najlepšie pripraviť do života, odovzdať im  veľa vedomostí a zručností a o tom finančná gramotnosť je.

• Didaktické hry a účelové cvičenie

17. 9. 2023

13. septembra sa žiaci našej školy zúčastnili didaktických hier a účelového cvičenia. Po absolvovaní teoretickej prípravy o správaní sa v mimoriadných situáciách si vychutnali krásny slnečný deň v prírode. Za prípravu modelových situácií, pri ktorých si žiaci precvičili základy poskytnutia prvej pomoci, ďakujeme figurantom z ôsmeho ročníka.

• Knižná búdka

6. 9. 2023

Vdýchnuť starším knihám nový život sme sa rozhodli pomocou knižnej búdky, ktorú sme v spolupráci so žiakmi výtvarného krúžku a ochoty zo strany rodičov postavili pri hlavnom vchode do našej školy. Knihy, ktoré tu nájdete si môžete požičať, prečítať  alebo priniesť na prečítanie aj svoje obľúbené knihy, ktoré potešia a obohatia aj ostatných chtivých čitateľov. Privítame každého, kto sa sa tu pristaví a aspoň na chvíľu sa ponorí do sveta fantázie.