• Raňajky so starostom

20. 6. 2024

Stalo sa už peknou tradíciou,že každoročne na sklonku školského roka sa žiaci, ktorí opúšťajú brány našej základnej školy, stretávajú so starostom obce pri spoločných raňajkách. Ďakujeme veľmi pekne za milé prijatie, vrúcne slová a venovaný čas.

• Dotácia na stravu od septembra 2024 - návratka

20. 6. 2024

K poskytnutiu preddavku dotácie na stravu na obdobie od 01.09.2024 do 31.12.2024 je nevyhnutné  požiadať vyplnením návratky o poskytnutie dotácie na stravu.

Ak bude Vaše dieťa od septembra 2024 navštevovať ZŠ alebo posledný ročník MŠ a máte záujem od 01.09.2024 o poskytovanie dotácie na stravu na Vaše dieťa, je nevyhnutné požiadať o dotáciu na stravu.

O dotáciu môže rodič požiadať formou NÁVRATKY najneskôr do stredy 26. júna 2024.  Návratku môžete podať elektronicky cez EduPage zo svojho rodičovského konta (v časti  ŽIadosti a vyhlásenia).

V Návratke vyplňte, ktorý ročník bude Vaše dieťa navštevovať v novom školskom roku, za ktorý o dotáciu formou Návratky žiadate

Ak máte v škole viac detí, Návratku je potrebné podať za každé dieťa osobitne.

V prípade, ak nepožiadate o bezplatné stravovanie v stanovenom termíne, na dieťa nebude možné poskytovať dotáciu na stravu, až kým v priebehu školského roka o dotáciu na stravu nepožiadate. Žiadosť o poskytnutie dotácie na stravu je možné odvolať.

• EnglishStar 2024

20. 6. 2024

Medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku EnglishStar sa v tomto školskom roku zúčastnilo 26 žiakov. Takéto testovanie umožnilo žiakom zábavnou formou preveriť ich vedomosti z cudzieho jazyka. Naši žiaci získali skvelé výsledky a najúspešnejšou žiačkou sa stala Barbara Kurucová z 8.A.

Všetkým zúčastneným blahoželáme a veríme, že čaro anglického jazyka budú objavovať aj naďalej.

Let yourself shine!

• Divadelné predstavenie

14. 6. 2024

V utorok,  11. 6. 2024 si žiaci 2. stupňa upevnili svoje vedomosti o dramatickom umení priamo v starobylom divadle v Spišskej Novej Vsi v predstavení Rysavá jalovica. Tento humorne ladený príbeh známeho Martina Kukučína, ktorí mnohí poznajú vďaka jeho filmovej podobe, nás poučil, ale aj zabavil.

• Ako šlo vajce na vandrovku

12. 6. 2024

Vo štvrtok, 6. júna 2024,  žiaci 1. -  4. ročníka navštívili Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a spolu s hlavnou postavou divadelného predstavenia Ako šlo vajce na vandrovku, Hugom, sa na ňu vybrali tiež.

Hugo je chalan ako každý iný. Len nevie povedať “r“ a je „tlošku cholý“. Nudu však nepozná, lebo je „mega“ a „kúl“! A tak sa ako vajce vyberie na vandrovku. Pod morskú hladinu.

Po skončení divadelného predstavenia sa žiaci s Hugom rozlúčili veľkým potleskom. Ich vandrovka však pokračovala ďalej.  Vybrali sa do krásnej dedinky Ľutina, v ktorej sa nachádzajú zmenšeniny drevených chrámov. Na jednom mieste mohli obdivovať 40 skvostov ľudovej a duchovnej architektúry zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Z vyhliadkovej veže sa im naskytol nádherný výhľad na okolie. Svoju vandrovku ukončili v Lipanoch, kde si pochutili na zmrzline.

S úsmevom na tvári a trošku osviežení dažďom sa vrátili domov.

• Riaditeľka školy: Mgr. Anna Servilová

052/ 4921 727, 0915 655 902