• BUS KARPATY posilňuje autobusové spoje

28. 5. 2020

Na základe nahláseného počtu žiakov prihlásených na vyučovanie do ZŠ Plaveč, budú od 1.6. do 30.6.2020 premávať aj tieto školské spoje:

1.  Linka 710437 spoj 31 s odch. o 12:55 hod. zo St. Ľubovne cez Kozelec
            2. Orlov do Obručného. Linka 710440 spoj 16 s odch. o 07:00 hod. z P. Poľa cez Ďurkovú do St. Ľubovne ( odch. z Ďurkovej 07:32 hod.).

Aktuálne cestovné poriadky sú zverejnené na stránke www.buskarpaty.sk

• Otvorenie škôl od 1. júna

26. 5. 2020

Na základe rozhodnutia MŠVVŠ SR a schválených opatrení ÚVZ SR starosta obce  Mgr. Peter Šlosár  s účinnosťou od 1. júna 2020 rozhodol:

1. ponechať zatvorenú prevádzku školského klubu detí,
            2. otvoriť materskú školu pre deti materskej školy,
            3. otvoriť základnú školu pre žiakov 1. až 5. ročníka základnej školy,

a v spolupráci s riaditeľkou ZŠ s MŠ Plaveč stanovuje Podmienky a režim pre prevádzku školy do konca školského roka 2019/2020.

Vážení rodičia,
            potrebné informácie k nástupu do školy od 1.6.2020 nájdete  Príloha_1_.pdf
            Pri prvom príchode žiaka do školy zákonný zástupca odovzdá vyplnené tlačivo pre MŠ Príloha_2.docx
            Vyhlásenie zákonneho zastupcu o zdravotnom stave žiakov ZŠ Príloha_3.docx
            Pre názornosť prikladáme nštruktážne video https://www.facebook.com/watch/?v=954685871613634

Tešíme sa na všetkých žiakov.                                                                                                                   Riaditeľka školy

• Podmienky nástupu detí a žiakov do školy

19. 5. 2020

Dňa 18.mája 2020 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejnilo oficiálne dokumenty o tzv. návrate do škôl od 1.6. 2020.

• Zriaďovatelia  budú môcť od 1. júna 2020 otvoriť materské školy a prvých päť ročníkov základných škôl, ako aj školské kluby detí.
            • Vzhľadom na kapacitné možnosti budú do MŠ  prednostne umiestňované deti rodičov v prvej línii, t.j. zdravotníckych pracovníkov, príslušníkov hasičského a záchranného zboru, policajného zboru, ale aj deti pedagogických pracovníkov.
            • Do školy nemôžu nastúpiť: deti s pridruženými chronickými chorobami a s oslabenou imunitou (s cukrovkou, kardiovaskulárnym ochorením, chronickou respiračnou chorobou alebo s imunodeficientným syndrómom), a deti, ktoré žijú v spoločnej domácnosti s osobou staršou ako 65 rokov.
            • Žiaci, ktorí zostanú doma a tí z vyšších ročníkov, teda žiaci 6. – 9. ročníkov ZŠ, sa budú naďalej vzdelávať dištančne.

Zákonný zástupca:

• Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
            • Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška a papierové jednorazové vreckovky.
            • Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej základnej školy do konca školského roku 2019/2020.
            • Predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie
            • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID_19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Všetky dokumenty nájdetehttps://www.minedu.sk/organizacia-a-podmienky-vychovy-a-vzdelavania-materskych-a-zakladnych-skol-do-konca-skolskeho-roka-20192020-18-5-2020/.

• Príprava piesne s videoklipom

18. 5. 2020

Aj keď je škola už dlhšie zatvorená, žiačky našej školy sú naďalej aktívne a kreatívne. V rámci projektu Elektroodpad-dopad 3, pripravujú pieseň s videoklipom na tému týkajúcu sa elektroniky a elektroodpadu. Za pomoc ďakujeme p. Lackovej za ušité rúška, ktoré sú v tejto chvíli krásnym módnym doplnkom.

• Oznam pre deviatakov a ich rodičov

9. 5. 2020

Minister školstva Mgr. Branislav Gröhling po rokovaní vlády SR vydal niekoľko opatrení, ktoré sa týkajú  aj žiakov končiacich základnú školu. S deviatakmi súvisí aj podávanie prihlášok na stredné školy. Na prihláške sa nevyžaduje podpis zákonného zástupcu ani potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka.

Dôležité termíny:

• Do 7.5. 2020 každá stredná škola zverejní upravené kritériá prijímacieho konania pre štvorročné a päťročné vzdelávacie programy.
            • Do 15. mája 2020 zákonný zástupca  podá dve prihlášky na vzdelávanie  cez informačný systém základnej školy EduPage. Celý návod si môžete pozrieť na priloženom linku. http://https://help.edupage.org/?lang_id=2&p=u1/u259/u601/u646&lang_id=2
            • Do 29. mája 2020 riaditeľ SŠ so štvorročným a päťročným vzdelávacím programom rozhodne o prijatí/neprijatí žiaka a zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov.
            • Uchádzač do 4. júna 2020 doručí strednej škole, do ktorej bol uchádzač prijatý na vzdelávanie, potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium.
            • Do 15. júna 2020 riaditeľ školy oznámi možnosť vydať rozhodnutie o prijatí nasledujúcim uchádzačom zo zoznamu uchádzačov, podľa výsledkov prijímacieho konania, ktorí podali odvolanie, ak už uchádzač nie je prijatý na inú strednú školu.
            • Riaditeľ SŠ po prerokovaní v pedagogickej rade školy do 15. júna 2020 zverejní rozhodnutie o tom, či sa na škole uskutoční prijímacie konanie na nenaplnený počet miest (2. termín).

Ďalšie termíny budeme aktualizovať  podľa usmernení ministerstva školstva.