• Deň sv. Valentína

• Pri dnešnej príležitosti sviatku sv. Valentína si žiaci v ŠKD pripomenuli, že lásku a úctu si máme vyznávať nielen v tento deň, ale počas celého roka. Vyrobili sme si aj krásne valentínske srdiečka z kartonu a vlny, ktorým žiaci z ŠKD mohli obdarovať svojich blízkych.
      • Práca s emóciami

• Emócie a emocionálnu inteligenciu si tvarujeme od malička. S deťmi v ŠKD sme si ukázali, čo s emóciou - pozitívnou aj negatívnou robiť, keď nám zaklope na dvere :)
      • Projektové čítanie v ŠKD

• V rámci marcových aktivít súvisiacich s knihami sme sa v ŠKD venovali nášmu mini projektu. Ukázali sme si, že poznávať literatúru sa dá mnohými spôsobmi a že čítanie rozhodne NIE JE NUDA. :)
        • Vianočné prianie

• 18.12.2020 15:39
        • Vianoce krásne a čisté ako sneh,
           na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med.
           Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,
           všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.
           Nielen na Vianoce a na Nový rok,
           ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok .

Počas uplynulého týždňa sme Vám, milí rodičia, vyrábali darček :)
          Veríme, že si ho pod vianočným stromčekom nájdete a že poteší Vaše srdiečko, pretože ho deti vyrábali z lásky :)

Krásne sviatky praje p. vychovávateľka Vladka :)
        • Recyklujeme a vyrábame :)

• 14.12.2020 11:27
        • Ani v decembri sme nezabudli recyklovať. Zbierali sme škatuľe od mlieka, ktoré sme využili na výrobu zimnej dedinky. Na jej výrobu sme využili temperové farby, lepidlo a trblietky. Priebeh práce môžete nájsť v našej fotogalérii ŠKD.
        • Mikulášsky deň v ŠKD

• 08.12.2020 15:55
        • Aj k nám zavítal Mikuláš a priniesol nám krásne dary. Hmotné, ktoré si žiaci v ŠKD našli vo svojich papierových čižmičkách v podobe mikulášskej čokoládky, ale i nehmotné, v podobe fantastickej zábavy.
          Mikuláš nám totiž nechal list, v ktorom si pre nás pripravil sedem disciplín.
          Vyskúšali sme si, ako Mikuláš roznáša darčeky, ako anjelíci triedia a balia balíčky a dokonca v tanečnej hre niektorých skryl čert pod plášť. :)
          Z vďaky sme si na záver  zaspievali pieseň pre Mikuláša.
          Zachytenie našich krásnych chvíľ Vám onedlho prinesieme vo fotogalérii ŠKD :)
        • Vianočná pošta pre seniorov

• 04.12.2020 10:33
        • V prvých decembrových dňoch tvoríme vianočné pozdravy pre seniorov, ktorí svoju starobu prežívajú v domovoch dôchodcov.
          Zapojili sme sa do celoslovenského
          projektu VIANOČNÁ POŠTA.
          Obdržali sme niekoľko adries dôchodcov, ktorí sú umiestnení
          domove sociálnych služieb VEK NÁDEJE v Nových Zámkoch.
          Týmto dôchodcom a ich ošetrovateľkám chceme spríjemniť vianočný čas vlastnoručným pozdravom.
          Tvorbu pozdravov si môžete pozrieť vo fotogalérii ŠKD.
        • Začína advent

• 03.12.2020 11:21
        • Koncom novembra sme spoločne privítali advent.
          Vytvorili sme si vlastný adventný kalendár - vystrihovali sme, lepili, maľovali, nosili sladkosti.
          Všetci sme si vylosovali čísielka, v akom poradí si okienka budeme otvárať. Foto z tvorby a výsledok našej práce môžete nájsť v našej fotogalérii.
          Prajeme krásny predvianočný čas všetkým :)
        • Lentilkové preteky

• 08.10.2021 15:46
        • Piatok patrí v ŠKD pohybu. Tentokrát sme si zahrali lentilkové preteky. Zistili sme, ako sú na tom naše pľúca. I keď sa nám úloha zdala jednoduchá, zistili sme, že zdanie niekedy klame. Veľký nádych a šikovne lentilku do misky! Kto ich nazbiera najviac? :)
        • Bohatá jeseň

• 23.09.2021 19:56
        • Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.
          Príroda je čarovná. Presvedčili sme sa o tom s deťmi, keď sme sa snažili nájsť rôzne materiály, ktoré nám ponúka príroda na jeseň. Prejavila sa tu aj kreativita žiakov, pretože každý našiel a pripol si na srdce z kartónu niečo, čo sa mu páčilo. Na záver sme si srdiečka porovnali a pomenovali, čo sme našli. Deti si svoje srdiečka potom vzali domov a tešili sa z bohatej ponuky Pani Jesene.
        • Bankomat

• 11.09.2021 17:28
        • Ako hospodáriť s peniazmi? To bola otázka, ktorú sme si s deťmi v ŠKD položili v rámci medzinárodného dňa finančnej gramotnosti. V diskusii sme hľadali odpovede. Vyrobili sme si  vlastné bankovky a ukázali sme si, ako vyzerá a funguje bankomat. A keďže sa fantázii medze nekladú, jeden taký, družinársky, sme si vyrobili. Použili sme starú krabicu, rôzne pomôcky, farebné papiere a tadá, bankomat je na svete. :)