• 3. ročník vianočných trhov

20. 12. 2019

Vianočné piesne, vôňa ihličiavianočného punču sa aj po tretí raz šírila z vestibulu našej školy. 20. decembra sa vo vestibule uskutočnili vianočné trhy.  Otvorili ich žiaci nádhernou vianočnou akadémiou pod vedením p. uč. Dany Norkovej, p. uč. Aleny Zreľákovej a p. uč. Radoslava Nestorika, čím navodili krásnu atmosféru.  Stánky sa prehýbali pod ťarchou s láskou ručne vyrobených výrobkov. Z každého predaného výrobku sa deti veľmi tešili. Ďakujeme všetkým učiteľkám, žiakom a rodičom, ktorí bez nároku na odmenu prispeli svojimi šikovnými rukami a nápadmi. Finančný výťažok poputuje rodine z  Plavča, ktorá to v tomto predvianočnom období  najviac potrebuje.

• Tanečný program SZUŠ

19. 12. 2019

Naši  žiaci z tanečného krúžku pod vedením Mgr. B. Ilečkovej nám  dnes priblížili vianočnú atmosféru. Mnohí z nás sa zamysleli nad pravým zmyslom Vianoc. Vystúpenie  bolo spojené s výstavou výtvarných prác žiakov z výtvarného krúžku pod vedením Mgr. A. Nemergutovej. Všetkým účinkujúcim patrí poďakovanie.

• Vianočný turnaj "Kráľ šachu"

19. 12. 2019

Centrum voľného času v Starej Ľubovni 18. decembra zorganizovalo turnaj v šachu, kde sa za účasti 36 hráčov bojovalo o titul „Kráľ šachu“.  Každý zo súťažiacich sa snažil podať mimoriadne zodpovedný výkon. Naši zástupcovia vo svojich kategóriach boli ocenení: Simona Vojteková získala 2. miesto, Adrián Chovanec vybojoval 3. miesto a Emka Gondeková bola najmladšou účastníčkou turnaja.  Všetkým trom blahoželáme a povzbudzujeme ich do ďalšej hry.

17. 12. 2019

Dňa 16. 12. 2019 sa v našej skole uskutočnilo školské kolo v recitácií povestí Šaliansky Maťko. Recitátori nás preniesli do minulosti oduševneným recitovaním textov známych aj menej známych autorov. Za odvahu a výkon si zaslúžili potlesk publika. Víťazi jednotlivých kategórií nás budú reprezentovať na okresnom kole v Starej Ľubovni. V kategórii 2.-3. ročník - Johanka Pružinská, v kategórii 4.-5.ročník - Marek Kolcun a v kategórii 6.-7. ročník - Tadeáš Pekár-Hudák. Víťazom srdečne blahoželáme.

• Vitaj, vitaj Mikuláš!

7. 12. 2019

Vitaj,vitaj Mikuláš,
            čo v batohu pre nás máš?

Rýchlo ,rýchlo rozbaľ vrece ,
            nikto z nás už čakať nechce.

Takto žiaci privolávali  Mikuláša, ktorý  zavítal do našej školy. Najväčšiu radosť z neho mali detičky z MŠ, ktoré štedro obdaroval a spolu si  s nimi aj zatancoval. Pre žiakov ZŠ si pripravil mikulášske úlohy, za ktoré ich odmenil. Mikuláš rozdával sladkosti, čerti maľovali uhlím a anjeli rozdávali radosť. Deň s Mikulášom bol plný zábavy a dobrej predvianočnej nálady.. Ďakujeme Mikuláš a budeme Ťa čakať i o rok!  Poďakovanie patrí aj našim deviatakom a Rade rodičov.