• Návšteva predškolákov v 1. ročníku

      25. 3. 2022

      V piatok, 25.3. privítali prváci vo svojej triede našich predškolákov. Predstavili im ako sa učia čítať, písať i počítať. Budúci prváci mali možnosť vyskúšať si prácu s interaktívnou tabuľou a overiť si rýchle reakcie v matematike. Pani riaditeľka predškolákov osobne pozvala na zápis do I. ročníka. Detičky vypracovali pracovný list, ktorý si pre ne pripravili terajší prváci. Na záver si všetci navzájom vymenili spomienkové darčeky a s úsmevom na tvári sa rozlúčili. 

     • V znamení Hviezdoslava...

      24. 3. 2022

      Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá; je, vidím, cítim, celok života, môj pokrm dobrý, moja čaša zlatá a moja odev, ktorej neviem ceny…

                                                                                                                                            P. O. Hviezdoslav

      Po dlhej prestávke sa konečne zišli milovníci slova na školskom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa uskutočnilo 23. marca. Žiaci súťažili v troch kategóriách: žiaci 2. - 4. ročníka, žiaci 5. - 6. ročníka a žiaci 7. - 9. ročníka. Všetci zúčastnení predviedli svoju šikovnosť, odvahu a lásku k materinskému jazyku, k literárnemu textu a prednesu. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme!

       

       

     • Oznam

      23. 3. 2022

      Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Plaveč v súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov

      udeľuje

      deťom MŠ a žiakom ZŠ 

      dňa 28.03.2022 riaditeľské voľno

      z organizačných dôvodov.(Deň školských pracovníkov). Žiaci budú automaticky odhlasení z obeda.

      Vyučovanie bude pokračovať dňa 29. 03.2022 (t.j. utorok).

     • Deň vody

      22. 3. 2022

      22. marca sme svoju pozornosť upriamili na najcennejšie bohatstvo Zeme - VODU.

      Nakoľko všetci vieme, že táto tekutina je pre nás život nevyhnutná, žiaci 7. a 9. ročníka sa rozhodli urobiť rozbor obecnej vody, minerálky a vody z rieky Poprad.

      V škole mali žiaci možnosť ochutnať a porovnať chuť rôznych minerálok, ale i čistej vody z kohútika. 

      V materskej škole zasa detičky robili pokus s bublinami, v ŠKD zo svojich rúk žiaci znázornili prameň tečúcej vody.

      Tak ako ovplyvňuje voda každého z nás, ovplyvňujeme ju aj my, spôsobom nášho života. Počúvajme preto vodu, keď nám hovorí - som mocná, som tu od vekov, vo mne si sa zrodil, sprevádzam Ťa celým životom, buď múdry a rešpektuj ma, naše priateľstvo Ti prinesie zdravie a silu, so mnou spoznáš  krásu i šťastie!

       

     • Ponožková výzva splnená

      21. 3. 2022

       Aj dnes sme si prostredníctvom ponožkovej výzvy obuli ponožky rôznych farieb a podporili sme tak iniciatívu šírenia povedomia o Downovom syndróme.

      Downov syndróm je celoživotné zdravotné postihnutie spôsobené poruchou 21. chromozómu, preto sa žiaci prvého stupňa rozhodli ho symbolicky znázorniť na nádvorí školského dvora.

      Veríme, že tak ako dnes, aj iné dni spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti - jedinečnosti. :)

     • Deň svätého Patrika

      20. 3. 2022

      17.marec patrí medzi najznámejšie kultúrne sviatky v anglicky hovoriacich krajinách. V tento deň si totiž Íri pripomínajú jedného z ich najobľúbenejších patrónov - sv. Patrika. Na hodinách anglického jazyka naši žiaci mali možnosť zážitkovým učením spoznať históriu, život a rôzne legendy spájajúce sa so sv. Patrikom. Obklopili sme sa zelenou farbou, prezliekli sa za škriatkov a budeme dúfať, že nám írske štvorlístky prinesú šťastie do ďalších dní :)

     • Ponožkový deň

      18. 3. 2022

      21.marec je svetovým dňom Downovho syndrómu.

      Downov syndróm je celoživotné zdravotné postihnutie spôsobené poruchou

      21. chromozómu. 

      Pretože chromozómy tvarom pripomínajú ponožky,

      organizácia Down Syndrom International si ich zvolila za symbol tejto akcie. 

      OBUJME SI DO ŠKOLY NA KAŽDÚ NôŽKU INÚ PONOŽKU        

      V PONDELOK 21.03.2022

      a spolu podporme ľudí s Downovým syndrómom. 

      (obuť si môžete rôzne farebné, vzorované, smiešne ponožky tak,

      aby na každej nohe bola iná ponožka :)

     • Miss bábika 2022

      14. 3. 2022

      Vo štvrtok 10.03. si v popoludňajších hodinách žiačky z 1. a 2. ročníka vyskúšali rolu mamičiek.

      So svojimi bábikami si medzi sebou vymieňali skúsenosti. Zábavnou formou prezentovali starostlivosť o dieťa od prebaľovania, cez uspávanie či kočíkovanie. Prebaľovanie si vyskúšali aj budúci oteckovia. :)

      Výherkyne sa predstavia už tento týždeň v okresnom kole v Starej Ľubovni. 

       

     • Zachraňujeme knihy

      12. 3. 2022

      V marci majú sviatok knihy,

      tak neváhaj a oslavuj s nimi.

      Do ruky si i ty knižku chyť

      a môžeš do sveta fantázie zablúdiť. 

      V tomto školskom roku sme sa rozhodli svoj vzťah ku knihám vyjadriť našou pomocou starým, potrhaným, opotrebovaným knihám. Vyhlásili sme SOS pomoc v podobe knižných nemocníc, ktoré sme zriadili  v každej triede. Dnes nás navštívili krásne, mladé záchranárky kníh, ktoré informovali, vysvetľovali a prosili o pomoc pri záchrane kníh, ktoré máme v našej školskej knižnici. Všetci sme im prisľúbili spoluprácu, a preto veríme, že sa nám podarí zachrániť všetky knižky, aby slúžili aj tým, ktorí prídu po nás, lebo

      dobrá kniha je ako dobrý kamarát:

      -nenudí, zabáva, poučí, vypĺňa náš voľný čas a hlavne - nikdy nás neopustí, pokiaľ sami nechceme.

     • Hajde do knižnice...

      9. 3. 2022

      Zober knihu, preukaz a hajde spoločne do knižnice!

           Marec sa tradične spája s knihou. Príbehy, svet fantázie. Kto by odolal pokušeniu uniknúť na chvíľu realite všedných dní? Tí, ktorí našli záľubu v čítaní, majú marec celý rok. Priateľstvo s knihou sa buduje postupne a je to láska na celý život. Preto sa dnes piataci vybrali navštíviť obecnú knižnicu. Pani Ľubka im trpezlivo priblížila svoju prácu, predstavila jednotlivé časti knižnice a knižný fond, ktorý tvorí viac ako 6000 kníh. Veľký záujem vzbudila unikátna kniha napísaná v Braillovom písme. Malí čitatelia využili návštevu na výmenu vypožičaných kníh alebo na získanie vlastného čitateľského preukazu.

            Za ochotu a vrelé prijatie ďakujeme. Veríme, že sme sa nevideli poslednýkrát.

     • Všetkovedko a Expert geniality show

      9. 3. 2022

      Prešiel už nejaký ten čas, čo sa žiaci našej školy zapojili do tejto celoslovenskej vedomostnej súťaže. Teraz nastal čas na vyhodnotenie. Z našej školy súťažilo spolu za prvý aj druhý stupeň 23 žiakov. Všetci boli odmenení ceruzkou od organizátora Talentída, n.o. a najúspešnejšou sa stala žiačka 3.A triedy Emma Gondeková. Gratulujeme a veríme, že nabudúce sa zapoja zase ďalší žiaci a prídu aj ďalšie úspechy.

     • Lyžiarsky výcvik 9.A

      5. 3. 2022

      Hurááá! Konečne sa deviataci dočkali lyžiarskeho výcviku, ktorý mali mať ešte minulú zimu, ale kvôli covidu sa nekonal. Týždeň od 28. 2.  do 4. 3. 2022 strávili na SKI PARK Vyšné Ružbachy.  Žiaci boli rozdelení podľa výkonnosti do dvoch skupín. Vďaka výborným inštruktorom, dobre upraveným svahom a vydarenému počasiu, ale aj snahe, disciplíne a entuziazmu žiakov bol lyžiarsky výcvik  úspešný.

     • Vyhodnotenie súťaže Ypsilon

      4. 3. 2022

      Dnes sme oceňovali žiakov, ktorí sa zapojili do celoslovenskej súťaže zo slovenského jazyka Ypsilon a preukázali svoje vedomosti z materinského jazyka. Zapojilo sa 64 žiakov z 1. aj 2. stupňa. Všetci žiaci si prevzali diplom a malý darček.  Veľmi nás teší, že máme žiakov, ktorí vedomostný test zvládli na plný počet-100%.  Títo žiaci sa dostali do žrebovania o vecné ceny. Šťastie sa usmialo na Nicolasa Falateka z 1. ročníka, ktorý si svoju finančnú gramotnosť môže precvičovať v hre Monopoly. Srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme a veríme, že aj v budúcom školskom roku žiaci prejavia záujem o túto celoslovenskú súťaž.

     • Učíme sa o našej obci

      1. 3. 2022

      "Poďme do terénu!" povedali si naši tretiaci na hodine vlastivedy a vyrazili za poznaním.

      Navštívili totiž obecný úrad, kde ich milo privítal náš pán starosta. Zopakovali si základné informácie o našej obci, prezreli si priestory obecného úradu, rozprávali sa o témach, ktoré sa týkajú Plavča.

      Zažili učenie,  ktoré ostane v ich srdciach ešte dlhý čas. 

      Ďakujeme, pán starosta, za priateľské privítanie, prezentáciu obce, pohostenie i darček na záver. :) 

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou Plaveč
    • zsplavec@centrum.sk
    • 052/ 4921 727, 0915 655 902
    • Školská 93, 065 44 Plaveč Slovakia
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje