• Prečo si vybrať duálne vzdelávanie

• Naši ôsmaci a deviataci absolvovali vyučovaciu hodinu s regionálnym koordinátorom duálneho vzdelávania pánom R. Jánošíkom.  Dozvedeli sa ako sa stať žiakom v systéme duálneho vzdelávania a prípravy na povolanie.  Aktuálna ponuka učebných miest v systéme duálneho vzdelávania v rámci prešovského kraja bude pomôckou  pri  ich rozhodovaní a výbere strednej školy.

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 13. – 17.1. 2020 sme sa s našimi ôsmakmi zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Ždiari. Lyžovali sme v lyžiarskom stredisku SKI Strachan. Ubytovaní sme boli v penzióne Šafrán, ktorý je v blízkosti lyžiarskeho strediska. Lyžovať na upravených svahoch za krásneho, slnečného počasia motivovalo všetkých, skúsenejších lyžiarov aj začiatočníkov. Zvládli sme to a každý lyžiar urobil veľký pokrok.Prikladáme foto

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

•      Dňa 17.1.2020 sa uskutočnilo v Centre voľného času v Starej Ľubovni okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko.

Našu školu reprezentovli Johana Pružinská (2. roč.), Marek Kolcun (4. roč.) a Tadeáš Pekár-Hudák (6.roč.), ktorí získali čestné uznanie za výborný prednes.

• Nový úspech v šachu

• Naša prváčka Emmka Gondeková vytrvala v súťaži a ukázala, že vie vyhrávať. V lige mládeže Spiša v Rapid šachu vybojovala 1.miesto a na vianočnom turnaji v Stropkove krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme a držíme palce do semifinále - východné Slovensko.

• Školské kolo pytagoriády

• 13. 12. 2019 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda v kategóriách P3 - P8. Úspešnými riešiteľmi sa stali:

6. A: Samuel Vallo, Natália Fedáková

4. A: Liana Hetešová, Filip Lorencovič, Jonáš Pekár

Srdečne im blahoželáme!

• Školská 93, 065 44 Plaveč
        • zsplavec.edupage.org
        • Mária Pekárová 052/4927344
        • vedúca Anna Pčolková 052/4927335

• Triedne kolá HK
      • Družobné stretnutie v Powroźníku
      • Fašiangový karneval