„Výchovný poradca Ti pomôže otvoriť dvere, ale vstúpiť do nich musíš sám.“

Výchovnou poradkyňou na našej škole je Mgr. Anna Koršňaková.

Konzultačné hodiny Pondelok:  14.00   –  15.00 hod.

(podľa potreby a dohody aj v inom čase - odporúčam vopred si dohodnúť termín stretnutia)

Pre žiakov podľa potreby počas školského dňa.

VÝCHOVNÝ PORADCA  JEHO MIESTO, POSLANIE V ŠKOLE

1. Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
          2. Pozornosť venuje žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, žiakom so zmenenou pracovnou schopnosťou, nadaným a talentovaným žiakom.
          3. Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
          4. Náplň práce výchovného poradcu zahŕňa veľmi široké spektrum jeho povinností a úloh. Obsahom jeho práce v škole je predovšetkým:- partnerská komunikácia a spolupráca-
          • s vedením školy
          • s triednymi učiteľmi
          • s rodičmi,
          • s pedagogicko-psychologickými poradňami,
          • s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (návšteva informačných centier),
          • s políciou (pri problémovom správaní),
          • so strednými školami (poskytovanie informácií, nábor, prezentácia),
          • podľa potreby uskutočniť osobné návštevy v rodinách detí,
          • permanentné vzdelávanie a zvyšovanie kvalifikácie a osobnostných kompetencií,
          • vykonávať príslušnú administratívnu agendu,
          • realizovať kariérne poradenstvo (pomáhať im usmerniť ich v profesijnej orientácií, sprostredkovať im potrebné množstvo informácií, organizovať pre nich exkurzie do škôl, do firiem,
          • pomáhať pri zabezpečovaní štipendií pre žiakov zo sociálne slabších rodín,
          • pomoc pri tvorbe individuálnych vzdelávacích plánov pre žiakov s vývinovými poruchami učenia.