Výchovné poradenstvo

Výchovný poradca:  Mgr. Anna Koršňaková

Konzultačné hodiny:

STREDA      15. 00 hod. - 16. 30 hod

(alebo podľa potreby a dohovoru s rodičmi)

VÝCHOVNÝ PORADCA  JEHO MIESTO, POSLANIE V ŠKOLE

1. Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
  2. Pozornosť venuje žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, žiakom so zmenenou pracovnou schopnosťou, nadaným a talentovaným žiakom.
  3. Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
  4. Náplň práce výchovného poradcu zahŕňa veľmi široké spektrum jeho povinností a úloh. Obsahom jeho práce v škole je predovšetkým:- partnerská komunikácia a spolupráca-
  • s vedením školy
  • s triednymi učiteľmi
  • s rodičmi,
  • s pedagogicko-psychologickými poradňami,
  • s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (návšteva informačných centier),
  • s políciou (pri problémovom správaní),
  • so strednými školami (poskytovanie informácií, nábor, prezentácia),
  • podľa potreby uskutočniť osobné návštevy v rodinách detí,
  • permanentné vzdelávanie a zvyšovanie kvalifikácie a osobnostných kompetencií,
  • vykonávať príslušnú administratívnu agendu,
  • realizovať kariérne poradenstvo (pomáhať im usmerniť ich v profesijnej orientácií, sprostredkovať im potrebné množstvo informácií, organizovať pre nich exkurzie do škôl, do firiem,
  • pomáhať pri zabezpečovaní štipendií pre žiakov zo sociálne slabších rodín,
  • pomoc pri tvorbe individuálnych vzdelávacích plánov pre žiakov s vývinovými poruchami učenia.

Školská 93, 065 44 Plaveč
  • 052/ 4921 727