• Zber elektroodpadu

• Po aktívnom informovaní žiakov aj občanov našej obce, sa nám podarilo vyzbierať 1386 kg elektroodpadu.

Aj občania našej obce si začali všímať prírodu okolo seba a doniesli nám elektroodpad, pohodený v blízkosti rieky Poprad. Firma Sewa zabezpečila odvoz a následnú recykláciu tohto elektroodpadu.

Za odmenu získali žiaci pomôcky na telesnú výchovu.

• Infokampaň

• Pri príležitosti Dňa Zeme, zorganizovali členovia kolégia Zelenej školy Plaveč infokampaň o správnom triedení odpadu a o možnostiach jeho zberu v rámci obce. Rozdávali letáky a zároveň zbierali drobný elektroodpad. Občania boli informovaní prostredníctvom obecného rozhlasu a webovej stránky obce.

• Pieseň o elektroodpade

• V rámci speváckeho krúžku žiaci zložili slová piesne o elektroodpade na melódiu známej ľudovej piesne. Amatérsky videoklip svojpomocne natočili na hrade Plaveč a so spracovaním videa im pomohol starosta obce Plaveč Mgr. P. Šlosár.

• Zelený certifikát

• Za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania elektroodpadu a prenosných batérií sme získali Zelený certifikát.