• Školský špeciálny pedagóg

Miestnosť:                   Školská knižnica

Kontakt mobil:              +421951817790

Kontakt e-mail:              specped.zsplavec@gmail.com

Konzultačné hodiny:      Streda - 13. 00 - 15. 00 hod.

(podľa potreby a dohody aj v inom čase - odporúčam vopred si dohodnúť termín stretnutia)

Pre žiakov podľa potreby počas školského dňa.

Náplň práce školského pedagóga:

• Školský špeciálny pedagóg pracuje s deťmi so špecifickými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dysortografia a pod.), s deťmi s poruchami správania, emočnými poruchami, senzorickými poruchami.
          • Venuje sa deťom, ktoré sú v rámci školy integrované alebo zohľadňované, a to priamo na vyučovacej hodine alebo individuálne mimo triedy. Taktiež sa stará o dokumentáciu, poskytuje konzultácie a poradenské služby pedagógom aj rodičom a pracuje so školským parlamentom.
          • Pre úspešnú prácu s týmito deťmi je veľmi dôležité, aby sa poruchy podchytili čo najskôr, najlepšie už v prvom ročníku ich školskej dochádzky. Z toho dôvodu Vám prinášame v dvoch samostatných článkoch stručný prehľad, aké poruchy sa vyskytujú u školopovinných detí najčastejšie, ako sa prejavujú a ako môžete zistiť, že práve Vaše dieťa bude mať ťažkosti s učením.

Tlačivá: