• Deň sv. Valentína

• Pri dnešnej príležitosti sviatku sv. Valentína si žiaci v ŠKD pripomenuli, že lásku a úctu si máme vyznávať nielen v tento deň, ale počas celého roka. Vyrobili sme si aj krásne valentínske srdiečka z kartonu a vlny, ktorým žiaci z ŠKD mohli obdarovať svojich blízkych.
      • Práca s emóciami

• Emócie a emocionálnu inteligenciu si tvarujeme od malička. S deťmi v ŠKD sme si ukázali, čo s emóciou - pozitívnou aj negatívnou robiť, keď nám zaklope na dvere :)
      • Projektové čítanie v ŠKD

• V rámci marcových aktivít súvisiacich s knihami sme sa v ŠKD venovali nášmu mini projektu. Ukázali sme si, že poznávať literatúru sa dá mnohými spôsobmi a že čítanie rozhodne NIE JE NUDA. :)
    • Spomíname

• 12.11.2020 15:56
      • Začiatkom novembra sme si aj my v ŠKD pripomenuli pamiatku svojich blízkych výrobou  farebných lampášov, modlitbou a zapálením sviečky pri kríži na cintoríne.

Svoju kreaitivitu sme využili najviac pri tvorbe kahančekov, ktoré sme potom položili na opustené hroby detičiek na miestnom cintoríne.

Touto cestou chceme poďakovať pani Slimákovej smiley, ktorá nám poskytla spotrebný materiál na túto tvorbu  yes.

Okamihy z nášho tvorenia si môžete pozrieť vo fotogalérii ŠKD.

• Lentilkové preteky

• 08.10.2021 15:46
        • Piatok patrí v ŠKD pohybu. Tentokrát sme si zahrali lentilkové preteky. Zistili sme, ako sú na tom naše pľúca. I keď sa nám úloha zdala jednoduchá, zistili sme, že zdanie niekedy klame. Veľký nádych a šikovne lentilku do misky! Kto ich nazbiera najviac? :)
        • Bohatá jeseň

• 23.09.2021 19:56
        • Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.
          Príroda je čarovná. Presvedčili sme sa o tom s deťmi, keď sme sa snažili nájsť rôzne materiály, ktoré nám ponúka príroda na jeseň. Prejavila sa tu aj kreativita žiakov, pretože každý našiel a pripol si na srdce z kartónu niečo, čo sa mu páčilo. Na záver sme si srdiečka porovnali a pomenovali, čo sme našli. Deti si svoje srdiečka potom vzali domov a tešili sa z bohatej ponuky Pani Jesene.
        • Bankomat

• 11.09.2021 17:28
        • Ako hospodáriť s peniazmi? To bola otázka, ktorú sme si s deťmi v ŠKD položili v rámci medzinárodného dňa finančnej gramotnosti. V diskusii sme hľadali odpovede. Vyrobili sme si  vlastné bankovky a ukázali sme si, ako vyzerá a funguje bankomat. A keďže sa fantázii medze nekladú, jeden taký, družinársky, sme si vyrobili. Použili sme starú krabicu, rôzne pomôcky, farebné papiere a tadá, bankomat je na svete. :)