• Deň sv. Valentína

• Pri dnešnej príležitosti sviatku sv. Valentína si žiaci v ŠKD pripomenuli, že lásku a úctu si máme vyznávať nielen v tento deň, ale počas celého roka. Vyrobili sme si aj krásne valentínske srdiečka z kartonu a vlny, ktorým žiaci z ŠKD mohli obdarovať svojich blízkych.
      • Práca s emóciami

• Emócie a emocionálnu inteligenciu si tvarujeme od malička. S deťmi v ŠKD sme si ukázali, čo s emóciou - pozitívnou aj negatívnou robiť, keď nám zaklope na dvere :)
      • Projektové čítanie v ŠKD

• V rámci marcových aktivít súvisiacich s knihami sme sa v ŠKD venovali nášmu mini projektu. Ukázali sme si, že poznávať literatúru sa dá mnohými spôsobmi a že čítanie rozhodne NIE JE NUDA. :)
    • Jarné posedenie v prírode

• 08.04.2021 11:31
      • Posledný deň pred Veľkonočnými sviatkami sme  si naplánovali Jarné posedenie v prírode. Vybrali sme sa na obecné ihrisko Laža.
        Cestou sme pozorovali jarnú prírodu a po príchode sme všetky tieto pozorovania zapísali do pracovného listu.
        Nezabudli sme ani na občerstvenie, ktoré nám pribalili rodičia - za čo Vám veľmi pekne ďakujeme. :)
        Na ihrisku sme si zašportovali, porozprávali sme sa aj o znečistení prírody a síce unavení, no pozitívne naladení sme sa vrátili do školy. :)
        Fotky z výletu nájdete v našej fotogalérii. :)
        • Lentilkové preteky

• 08.10.2021 15:46
        • Piatok patrí v ŠKD pohybu. Tentokrát sme si zahrali lentilkové preteky. Zistili sme, ako sú na tom naše pľúca. I keď sa nám úloha zdala jednoduchá, zistili sme, že zdanie niekedy klame. Veľký nádych a šikovne lentilku do misky! Kto ich nazbiera najviac? :)
        • Bohatá jeseň

• 23.09.2021 19:56
        • Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.
          Príroda je čarovná. Presvedčili sme sa o tom s deťmi, keď sme sa snažili nájsť rôzne materiály, ktoré nám ponúka príroda na jeseň. Prejavila sa tu aj kreativita žiakov, pretože každý našiel a pripol si na srdce z kartónu niečo, čo sa mu páčilo. Na záver sme si srdiečka porovnali a pomenovali, čo sme našli. Deti si svoje srdiečka potom vzali domov a tešili sa z bohatej ponuky Pani Jesene.
        • Bankomat

• 11.09.2021 17:28
        • Ako hospodáriť s peniazmi? To bola otázka, ktorú sme si s deťmi v ŠKD položili v rámci medzinárodného dňa finančnej gramotnosti. V diskusii sme hľadali odpovede. Vyrobili sme si  vlastné bankovky a ukázali sme si, ako vyzerá a funguje bankomat. A keďže sa fantázii medze nekladú, jeden taký, družinársky, sme si vyrobili. Použili sme starú krabicu, rôzne pomôcky, farebné papiere a tadá, bankomat je na svete. :)