• Malý futbal žiakov ZŠ - FUTBAL CUP

17. 5. 2023

Dňa 11.5. sa v Starej Ľubovni konalo okresné kolo v malom futbale žiakov ZŠ. Naši žiaci zo 7.A a 6.A triedy sa zapojili o postup na krajské kolo. Postúpiť sa nám nepodarilo, ale v silnej konkurencii sme predvedli veľmi pekný, súdržný, bojový a tímový výkon. Za reprezentáciu im ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom reprezentovaní. ⚽

• Oznam - riaditeľské voľno

15. 5. 2023

Riaditeľka  ZŠ s MŠ Plaveč Vám oznamuje, že podľa  § 150  ods. 5 zákona  č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľské voľno dňa  18. mája 2023 (štvrtok) pre deti MŠ  a žiakov ZŠ z organizačných dôvodov (metodický deň pedagogických zamestnancov).

Vyučovanie bude pokračovať v piatok   19. mája 2023.

• Noc s Andersenom

3. 5. 2023

Naša škola privítala svojich večerných návštevníkov. V spolupráci s obecnou knižnicou sme sa aj v tomto roku stretli na podujatí plného čítania, zábavy a tvorivého myslenia. Pod rúškom tmy sme stretli Andersena a jeho škaredé káčatko, ktorému sme pomohli premeniť sa  na krásnu labuť.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli toto milé podujatie uskutočniť.

• Zápis do MŠ na rok 2023/24

25. 4. 2023

Žiadosti zákonného zástupcu o prijatie dieťaťa do materskej školy na školský rok 2023/2024 sa budú prijímať od 1. mája do 31. mája 2023.

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.

Prílohou žiadosti o prijatie do MŠ je  potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, bez ktorého je žiadosť neplatná.

• Žiadosť – prihlášku je potrebné vyplniť elektronicky na našej webovej stránke (klikni)  elektronická prihláška do MŠ
            • Žiadosť si môžete stiahnuť na webovej stránke školy. (Tlačivá).
            • Žiadosť - tlačivo si môžete  prevziať osobne  od zástupkyni pre MŠ..

Riaditeľka školy  vydá rozhodnutie o prijatí – neprijatí  dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do 30. júna 2023.

Podmienky prijatia detí na predprimárne vzdelávanie sú zverejnené na webovej stránke (klikni) tu

• Emma stále úspešná

24. 4. 2023

Naša Emma Gondeková sa venuje šachu stále viac a pracuje na svojom rozvoji. Po minuloročných Majstrovstvách sveta sa intenzívne venovala tréningu a turnajovej príprave. Prinieslo to skvelý výsledok aj v kategórii starších dievčat D 12 na Majstrovstvách Slovenska mládeže, keď si minulý týždeň vybojovala výborným posledným zápasom proti hráčke z 1. miesta (vyhrala) bronzovú medailu a postup medzi európsku alebo svetovú špičku.

Ďakujeme Emma

19. 4. 2023

Vážení rodičia, na základe usmernenia RÚVZ v Starej Ľubovni a so súhlasom zriaďovateľa Vám oznamujem, že prerušujem výchovno-vzdelávací proces na  1. stupni  ZŠ od 20. 4. 2023 (štvrtok) do 21. 4. 2023 z dôvodu akútnych respiračných chorôb a prebiehajúcich ovčích kiahní u žiakov.

Žiaci z 1. stupňa budú automaticky zo stravy odhlásení.

Mgr. Anna Servilová, riaditeľka školy

• Vyhrali sme ! …. a postupujeme ďalej :)

14. 4. 2023

Dňa 13. apríla 2023 sa uskutočnilo v CVČ v Starej Ľubovni okresné kolo Biologickej olympiády. V kategórii E-botanika našu školu úspešne reprezentovala žiačka Lívia Dopiráková z 8.A. Lívia preukázala výborné teoretické vedomosti a praktické zručnosti a zo súťaže si odniesla víťazné 1. miesto.

Všetci jej srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v krajskom kole !

• PYTAGORIÁDA – OKRESNÉ KOLO

29. 3. 2023

V dňoch 20. – 21. marca naša škola organizovala 44. ročník okresného kola Pytagoriády. Súťažilo sa v šiestich kategóriách P3 – P8. Úspešnými riešiteľmi sa stali tí žiaci, ktorí v časovom limite 60 minút správne vyriešili aspoň 10 úloh z 15. V tomto prípade sa žiakom pripočítali aj bonusové body za ušetrený čas – za každé 4 ušetrené minúty mohli získať 1 bod.

Úspešnou riešiteľkou okresného kola sa stala Gondeková Emma 4.ročník.

Srdečne jej blahoželáme!

Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy.

• Dekanátne kolo biblickej olympiády

28. 3. 2023

28. marca sa tím našej školy v zložení Barbara Kurucová, Sarah Norková (7. roč.) a Emma Volková (6. roč.) zúčastnil dekanátneho kola biblickej olympiády v Lipanoch. V silnej konkurencii tímov z celého lipianskeho dekanátu si v piatich súťažných kolách vybojoval pekné 5. miesto so stratou 9 bodov na víťazný tím. Ďakujeme a do ďalších ročníkov prajeme veľa súťaživosti a chuti do čítania.

27. 3. 2023

Poézia môže ľuďom otvoriť oči, spojiť ich, vysloviť ich želanie.

V marci sa aj na našej škole stretli malí aj väčší recitátori, ktorí si v jedno slnečné popoludnie dali stretnutie s poéziou a prózou, stretnutie pod záštitou Pavla Országha Hviezdoslava- Hviezdoslavov Kubín. Bola to naozaj krásna prehliadka odvahy a umeleckého slova. Víťazi jednotlivých kategórií školského kola nás reprezentovali na okresnom kole v Starej Ľubovni.

• Obedy zadarmo od 1. mája 2023

24. 3. 2023

Dotácie na obedy pre všetky deti v predškolskom veku  a v základných školách sa od mája tohto roka obnovia.

Rodičia musia o dotáciu požiadať!

V prípade záujmu o dotáciu na stravu je možné podať elektronickú žiadosť do 31. marca 2023.

Žiadosť o dotáciu na stravu - NÁVRATKA  nájdete  po prihlásení do Edupage (cez rodičovské konto dieťaťa) vo Žiadosti/Vyhlásenia . Stačí označiť dátum a potvrdiť odoslanie.

Viac info v prílohe Dotacia_na_stravu_od_1_maja_2023.pdf

• Oznam riaditeľské voľno

23. 3. 2023

Riaditeľka  ZŠ s MŠ Plaveč Vám oznamuje, že podľa  § 150  ods. 5 zákona  č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje riaditeľské voľno dňa  28.03.2023 (utorok) pre deti MŠ  a žiakov ZŠ z  organizačných dôvodov (Deň učiteľov).

Vyučovanie bude pokračovať v stredu  29. marca 2023.