• Medzinárodný deň školských knižníc

26. 10. 2022

Štvrtý októbrový pondelok je tradične vyhlásený za Medzinárodný deň školských knižníc. Prvý raz ho vyhlásila v roku 1 999 Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

Aj v tomto školskom roku si tento deň pripomenuli aj naši žiaci rôznymi zábavnými aktivitami.

Žiaci skladali  puzzle , hádali rozprávkové postavy ukryté v hádankách, k obrázkom priraďovali správny názov  rozprávky, hľadali knihy podľa inštrukcií, vytvárali nový nadpis knihe, vymýšľali príbehy a pravidlá školskej knižnice.

Žiaci zažili v knižnici netradičný deň a zároveň obohatili svoje vedomosti.

• Medzinárodný deň jablka

21. 10. 2022

Sladučkú chuť jabĺk sme si pripomenuli vďaka Medzinárodnému dňu jablka. Tento deň sa každoročne oslavuje 21. októbra a potvrdzuje, že jablká sú od nepamäti dôležitou súčasťou nášho jedálnička. Žiaci z Kolégia Zelenej školy si pripravili pre spolužiakov tvorivé a vzdelávacie aktivity. A nielen to...  Za ich snahu sa im odmenili sladučkým jablkovým koláčom, ktorý im s láskou upiekli z plodov nášho školského ovocného sadu.

A ako nám bolo v tento deň veselo, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Štartuje ponožkový október

14. 10. 2022

V spolupráci s organizáciou Podaj ďalej a Slovenskou charitou v SL organizujeme v októbri verejnú zbierku ponožiek.

Do konca mesiaca k nám môžete nosiť nové ponožky, ktoré v zime zahrejú dôchodcov - zverencov Slovenskej charity v Starej Ľubovni.

Vás potom zahreje dobrý pocit z pomoci iným.

Zbernú nádobu nájdete vo vestibule školy.

Všetkým zúčastneným "ponožkovým zberačom" vopred ďakujeme :)

• Svetový deň úsmevu

7. 10. 2022

V roku 1963 dostal reklamný grafik Harvey R. Ball od istej poisťovacej spoločnosti úlohu vytvoriť logo, ktoré si každý zapamätá a zároveň pozdvihne ľuďom náladu. Musíme uznať, že nápad so žltou usmiatou tvárou, ktorú všetci poznáme ako "smajlík", bol naozaj skvelý.  Vďaka tomu poznáme aj Svetový deň úsmevu, ktorý sa oslavuje každý rok v prvý októbrový piatok pod heslom:

"Urob dobrý skutok, vyčaruj jednému človeku na tvári úsmev."

Aj naši žiaci si tento deň pripomenuli rôznymi smajlíkmi, aby sme si spoločne uvedomili silu úsmevu.