• Deň sv. Valentína

• Pri dnešnej príležitosti sviatku sv. Valentína si žiaci v ŠKD pripomenuli, že lásku a úctu si máme vyznávať nielen v tento deň, ale počas celého roka. Vyrobili sme si aj krásne valentínske srdiečka z kartonu a vlny, ktorým žiaci z ŠKD mohli obdarovať svojich blízkych.
      • Práca s emóciami

• Emócie a emocionálnu inteligenciu si tvarujeme od malička. S deťmi v ŠKD sme si ukázali, čo s emóciou - pozitívnou aj negatívnou robiť, keď nám zaklope na dvere :)
      • Projektové čítanie v ŠKD

• V rámci marcových aktivít súvisiacich s knihami sme sa v ŠKD venovali nášmu mini projektu. Ukázali sme si, že poznávať literatúru sa dá mnohými spôsobmi a že čítanie rozhodne NIE JE NUDA. :)
        • VYTVORILI SME FOTOSTENU

• 16.06.2021 10:51
        • Keď sme sa rozprávali o prázdninách, namaľovali sme veľkú loď. K lodi sme pridali piráta a vznikla myšlienka vytvoriť fotostenu.heart
          Pirátsku fotostenu, pri ktorej sa každý môže odfotiť a vycestovať tak na plavbu za prázdninovým dobrodružstvom. smiley
          Fotky zo vzniku fotosteny môžete nájsť v našej fotogalérii. yes
        • ZMRZLINKOVALI SME

• 16.06.2021 10:48
        • smiley Slniečko nám doprialo krásny horúci týždeň, tak sme sa v stredu vybrali na zmrzlinku.
          Každý si zmrzlinu kupoval sám, a preto sme prepočítali, rátali tak, aby nám "evríčka" zvýšili na ďalšiu kôpku. wink
          Všetci sme sa oblizovali až za ušami smiley
          Fotky nájdete vo fotogalérii :)
        • Oslávili sme náš deň :)

• 16.06.2021 10:45
        • Sviatok Deň detí sme oslávili SLADKÝM pokušením :)
          Deň vopred sme si pripravili nepečené torty. Mladší žiaci pripravovali ovocnú tvarohovú tortu, starší čokoládovo-smotanovú tortu.
          Na druhý deń sme sa všetci oblizovali :) Oslavovali sme tancom, zábavou a nekonečnou radosťou :)
          Fotky si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Fandíme našim hokejistom

• 16.06.2021 10:48
        • Aj v ŠKD prežívame hokejový ošiaľ yes
          Na podporu našich hokejistov sme navrhovali hokejové dresy, učili sa slovenskú hymnu. wink
          Z prehry nie sme sklamaní, pretože veríme, že sme najlepší smiley
          SLOVENSKO DO TOHO, NEBOJTE SA NIČOHO !
        • Svetový deň včiel

• 24.05.2021 10:52
        • 20. máj - Svetový deň včiel.
          V tento deň sme si pripomenuli význam včiel pre človeka, odtláčaním sme vytvárali včelie plásty a na záver sme ochutnali domáci púpavový medík.
          Mňam. :)
          Žiaci skonštatovali, že včeličky sú veľmi usilovné a ich práca je náročná, preto si ju ľudia musia viac vážiť a včeličky chrániť.
          Fotky z tohto sladkého dňa si môžete pozrieť v našej fotogalérii. :)
        • Lentilkové preteky

• 08.10.2021 15:46
        • Piatok patrí v ŠKD pohybu. Tentokrát sme si zahrali lentilkové preteky. Zistili sme, ako sú na tom naše pľúca. I keď sa nám úloha zdala jednoduchá, zistili sme, že zdanie niekedy klame. Veľký nádych a šikovne lentilku do misky! Kto ich nazbiera najviac? :)
        • Bohatá jeseň

• 23.09.2021 19:56
        • Jeseň pani bohatá, farbí listy do zlata.
          Príroda je čarovná. Presvedčili sme sa o tom s deťmi, keď sme sa snažili nájsť rôzne materiály, ktoré nám ponúka príroda na jeseň. Prejavila sa tu aj kreativita žiakov, pretože každý našiel a pripol si na srdce z kartónu niečo, čo sa mu páčilo. Na záver sme si srdiečka porovnali a pomenovali, čo sme našli. Deti si svoje srdiečka potom vzali domov a tešili sa z bohatej ponuky Pani Jesene.
        • Bankomat

• 11.09.2021 17:28
        • Ako hospodáriť s peniazmi? To bola otázka, ktorú sme si s deťmi v ŠKD položili v rámci medzinárodného dňa finančnej gramotnosti. V diskusii sme hľadali odpovede. Vyrobili sme si  vlastné bankovky a ukázali sme si, ako vyzerá a funguje bankomat. A keďže sa fantázii medze nekladú, jeden taký, družinársky, sme si vyrobili. Použili sme starú krabicu, rôzne pomôcky, farebné papiere a tadá, bankomat je na svete. :)